Grywalizacja
na Politechnice Gdańskiej
Grywalizacja to narzędzie służące budowaniu motywacji przez projektowanie
nowych doświadczeń, które wzbudzają emocje i dają radość. Dzięki zaangażowaniu
w proces studenci osiągają lepsze wyniki i uczą się z przyjemnością.
Kolos z Algebronu

WETI, Algebra liniowa
Czytaj więcej Czytaj mniej
Jesteś Poszukiwaczem próbującym się wydostać z Podziemi Algebronu, których strzeże Kolos. Możesz uniknąć walki z nim, jeśli wcześniej wygrasz w starciach z czterema monstrami czyhającymi w czterech komnatach. Do walki możesz się przygotować biorąc udział w treningach magicznych, siłowych, próbach uważności oraz tworząc piktogramy, za które otrzymujesz punkty zręczności i monety. Czy uda Ci się uniknąć walki z Kolosem?
Impact Project

WZiE, MBA studies
Czytaj więcej Czytaj mniej
Nasze działanie ma znaczenie. Mamy szansę pomóc zagrożonym gatunkom zwierząt. Każdego roku studenci studiów MBA podejmują wyzwanie w grze Project Impact i dzięki dbaniu o swój samorozwój jako menadżerów i realizacji projektów grupowych w obrębie czterech filarów kompetencji mogą adoptować parę orangutanów żyjących w gdańskim ZOO.
Pogoda po aztecku

WILiŚ, Meteorologia i klimatologia
Czytaj więcej Czytaj mniej
Jesteś władcą azteckiego państwa-miasta, na które sukcesywnie spadają cztery klątwy. Twoje miasto początkowo składa się chatek, rzeki, pól uprawnych i wulkanu, a Twoim zadaniem jest opieka nad miastem poprzez zbieranie obsydianu i kakaowca. One pozwolą Ci na zakup dużych chat oraz umocnień, dzięki czemu masz szansę ochronić miasto przed straszliwym huraganem, jaki nadciąga na ostatnich zajęciach.
BEEofizyka

WFTiMS, Biofizyka
Czytaj więcej Czytaj mniej
Jest rok 2250, świat próbuje odrodzić się po katastrofie ekologicznej. Z powodu niemal całkowitego wyginięcia pszczół ziemia stała się niegościnnym pustkowiem, gdzie ocalali nieliczni ludzie próbują troszczyć się o przywrócenie populacji pszczół murarek poprzez budowę domków dla nich, by mogły bezpiecznie składać jaja. Czy uda Ci się uratować świat? (możliwe, że opis wymaga poprawy)
Co o zgrywalizowanych
przedmiotach myślą studenci?

Tak, była to dla mnie bardzo dobra alternatywa do uczenia się i utrwalania wiedzy. W dodatku bardzo chciałem zdobyć niektóre przedmioty z kramu. :)

Tryb fabularny sprawiał, że nauka była przyjemnością. Podczas gry nie odczuwałam jakbym się uczyła, tylko relaksowała grając w grę.

Wersja fabularna była bardzo ciekawym urozmaiceniem. Dużo łatwiej jest zmotywować się do pokonania tajemniczego monstrum niż do "klepania" kolejnego zestawu zadań.

Wszystkie opinie
Grywalizacja jako
narzędzie w edukacji

Czym jest grywalizacja?

Emocje, frajda, strategiczne myślenie

Mechanika i dynamika gry

Moc opowieści
Wyniki
Grywalizacja pomaga studentom w osiąganiu lepszych wyników w terminowym
zaliczaniu zajęć laboratoryjnych i zdawaniu egzaminów.
Więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
tel. 58 348 67 30
e-mail: cne@pg.edu.pl